KITE CHALLENGE

2017

Surfi- ja rannafestival Aloha Kite Challenge toetas Pärnu merepäästet

 

7.-9. juulini Pärnu rannas toimunud surfi- ja muusikafestival Aloha Kite Challenge (AKC) 2017 tõi kokku ligi 200 lohesurfisportlast ning rohkelt muid huvilisi. Lisaks Twin-tip lohelaudade rajasõidule toimusid hüppevõistlus Big Air ning võidusõit aerulaudadel (SUP). Ürituse patrooni Marko Matvere üleskutsel tõstsid kõik AKC osalejad oma lohed üheaegselt õhku ning võistluse toetaja Saarineni Maja annetas iga lendava lohe kohta Pärnu vabatahtlikule merepäästele 5€, kokku koguti sel viisil 995 €.

„Aloha Kite Challenge 2017 sujus hästi ja meeleolukalt, meist keegi päästmist ei vajanud. Kuid eelmisel aastal alustatud traditsiooni jätkamisega soovib Aloha Surf teadvustada ohutu ja vastutustundliku meresõidu olulisust ning väljendada toetust vabatahtlikele, kes on iga ilmaga valmis merel hätta sattunutele appi tulema,“ põhjendas Aloha Surfi juht Toomas Jürjo. Ta lisas, et ka ürituse patroon Marko Matvere läbis hiljuti vabatahtliku merepäästja kursuse ning teab seetõttu hästi, et vabatahtliku päästetegevuse juures kulub täiendav toetus alati ära.

Kuigi võistluspäevadel oli tuul nõrgapoolne ja lohetajate hüpped jäid tavapärastest 2-3 korda madalamateks, said võistlussõidud peetud. Meeste arvestuses võttis mõlemal võistlusalal võidud Tarmo Ilo, naiste parim oli mõlemal alal Gerli Toomepuu. Aerulaual tuli esimeseks Romet Kurg. Kõik võistlustulemused leiab huviline kodulehelt www.lohesurf.ee.

Lisaks võistlustele toimusid AKC raames ka lohesurfi- ja purjelaua algõppekoolitused huvilistele, kel võistlemiseks veel kogemust napib. Edasijõudnumad harrastajad said proovida erinevaid veespordivahendeid ja kuulata instruktorite soovitusi oma surfihobi mõnusamaks ja turvalisemaks muutmiseks.

Cafe Aloha terrassil toimunud Aftersurfi programmist olid oodatud osa saama kõik rannakülastajad ning erinevalt surfajatest meeldisid tuulevaesed suveõhtud muusika nautijatele hästi. Ürituse toetajateks olid Pärnu linn, Tuborg, Lamuu, John Lemon, Daniel Wellington, Pärnu Keskus, Rannarootsi, Apollo kino, Pärnu Jahtklubi, Valgeranna Seikluspark, Nissan.

Fotol: Merepäästet toetanud surfajad olid lohedega vees, ülejäänud külastajad moodustasid rannaliivale suure südame.

TOP